Як опанувати паніку під час пандемії: рекомендації психолога


Дев'ять   способів
 як впоратися з тривогою під час пандемії.
Але є речі, які можна робити вже зараз для того, щоб впоратися зі своїми тривогами і страхами.

1. Дотримуйтеся тільки надійних джерел інформації
Таким джерелом є Міністерство охорони здоров’я України або ВООЗ. Оскільки в інтернеті з’являється дуже багато різноманітної інформації, яка не відповідає дійсності і лякає.
2. Обмежте частоту перевірки оновлень
Постійний моніторинг новинних стрічок і соціальних мереж може швидко перетворитися в нав’язливий і контрпродуктивний, що сприяє зростанню занепокоєння, а не послабленню його.
3. Будьте обережні з тим, чим ви ділитеся
Зробіть все можливе, щоб перевірити інформацію, перш ніж передавати її далі.
4. Зосередьтеся на тому, що ви можете контролювати
На жаль, під час пандемії багато речей ми не можемо контролювати, все відбувається без нашого бажання. І це найчастіше призводить до виснаження, тривоги і пригніченості.
Тому варто сконцентруватися на тих речах, які ви можете контролювати:
·         часто мийте руки (не менше 20 секунд) з милом або користуйтеся дезинфікуючим засобом для рук, яке містить не менше 60% алкоголю
·         не торкайтеся до обличчя (особливо до очей, носа і рота)
·         залишайтеся вдома якомога довше, навіть якщо ви не відчуваєте себе хворим
·         уникайте натовпу і скупчень 10 і більше осіб
·         уникайте несуттєвих покупок і подорожей
5. Складайте плани на день
Створіть графік справ, які ви можете зробити сьогодні, і дотримуйтеся його. Зосередьтеся на конкретних речах, які ви можете вирішити або змінити, а не на обставинах, які ви не можете контролювати.
6. Якщо ви відчуваєте, що починаєте панікувати, – робіть вправу
Зверніть увагу на своє дихання і своє тіло. Зосередьте всю свою увагу на “тут і зараз”: зверніть увагу на предмети, звуки і запахи навколо себе і те, що ви відчуваєте в своєму тілі. Продовжуйте повільно вдихати і видихати, м’яко повертаючи свій розум до свого тіла, і дихати – поки ви не відчуєте себе більш спокійним.
7. Залишайтеся на зв’язку – навіть коли фізично ізольовані
Люди – це соціальні істоти. Ізоляція та самотність можуть погіршити занепокоєння, викликати депресію і негативно впливати на наше фізичне самопочуття. Продовжуйте спілкуватися в соціальних мережах, чатах, телефонуйте друзям і родичам. Важливо відпочити від стресових думок про пандемію і просто насолоджуватися товариством один одного.
8. Займайтеся собою
Дотримуйтеся звичного режиму дня, висипайтеся, знайдіть час для занять, які вам подобаються, практикуйте фізичні вправи, займайтеся саморозвитком.
9. Допоможіть тим, хто цього потребує, дотримуючись правил безпеки
Велика частина страждань, які супроводжують цю пандемію, виникає з почуття безсилля. Виконання добрих і корисних дій для інших може допомогти вам відновити почуття контролю над своїм життям, а також додати сенс і мету.



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Батки - це для Вас

Вірш для батьків